.
Ateca (01).jpg
Ateca (02).jpg
Ateca (03).jpg
Ateca (04).jpg
Ateca (05).jpg
Ateca (06).jpg
Ateca (07).jpg
Ateca (08).jpg
Ateca (09).jpg
Ateca (10).jpg
Ateca (11).jpg
Ateca (12).jpg
Ateca (13).jpg
Ateca (14).jpg
Ateca (15).jpg
Ateca (16).jpg
Ateca (17).jpg
Ateca (18).jpg
Ateca (19).jpg
Ateca (20).jpg
Ateca (21).jpg
Ateca (22).jpg
Ateca (23).jpg
Ateca (24).jpg
Ateca (25).jpg
Ateca (26).jpg
Ateca (27).jpg
Ateca (28).jpg
Ateca (29).jpg
Ateca (30).jpg
Ateca (31).jpg
Ateca (32).jpg
Ateca (33).jpg
Ateca (34).jpg
Ateca (35).jpg
Ateca (36).jpg
Ateca (37).jpg
Ateca (38).jpg
Ateca (39).jpg
Ateca (40).jpg
Ateca (41).jpg
Ateca (42).jpg
Ateca (43).jpg
Ateca (44).jpg
Ateca (45).jpg
Ateca (46).jpg
Ateca (47).jpg
Ateca (48).jpg
Ateca (49).jpg
Ateca (50).jpg
Ateca (51).jpg
Ateca (52).jpg
Ateca (53).jpg
Ateca (54).jpg
Ateca (55).jpg
Ateca (56).jpg
Seat v poslední době chytá druhý, sakra svěží dech !!  
Jeho současné modely jsou vizuálně velmi poutavé.
A automobilka to hrne dál.  Skvělým příkladem je 
ATECA.
Vy se můžete podívat na několik uvolněných skic 
a nahlédnout do vývojové modelárny tohoto SUV.
Poslední snímky pak jsou z výstavy a z terénu.

V tématech  SEAT  editor

Seatu se daří tak dobře, že si může dovolit změnu loga.  Nebo mu to financuje VW ze zisků Škoda?  Možná, že nové logo vypadá trochu víc čínsky. 

Na pařížském autosalonu vystavený nový LEON je už novým logem ozdoben.  Jestli LEON bude o to přitažlivější, není dosud známo stejně tak, jako zatím nevíme, jak veřejnost přijme tvrdé trojúhelníkové zásahy do oblých tvarů karoserie.  Je to záměrně viditelný zásah, který se může určitou dobu jako schválnost líbit.  Vzpomeňme na údobí Chrise Bangleho u BMW.

V galerii  DESIGN CENTRA  Pavel Hušek

Leon_01.jpg
Leon_02.jpg
Leon_03.jpg
Leon_04.jpg
Leon_05.jpg

Nacházíme se v časovém období, které neprovází žádná významnější premiéra nějakého automobilového produktu.  Pryč jsou doby ostrých diskusí a mnohých nečekaných překvapení, třeba chvíli po představení nového modelu Golf, Megane či Superb. Podíváme-li se na současnou nabídku vozidel, většina podstatných automobilů, které tvoří jakousi páteř evropských (či světových) prodejů, již osvěžení v podobě nové generace prodělala.  A není tomu tak dávno.

Z pilířů automobilek však na novou generaci čeká Leon, který pro Seat znamená mnohé.  Ovšem prodejně výrobce neuspokojuje. Jistě si vzpomínáte na koncepční vůz, který tak trochu upadl v zapomnění.  Ani v Ženevě, kde si odbyl výstavní premiéru, se nestal příliš obdivovaným, přitom se o nevýrazný vůz rozhodně nejedná… ačkoli na druhou stranu to není ani žádné překvapení.  Tvarové uspořádání známe již ze sériových vozidel Seat, avšak jak se sluší a patří na výstavní studii, byly tvary vozu přiostřeny a celková aura působí odvážněji…  ano, je to Seat IBE.  Má jako automobil význam, nebo zůstane „jen“ presenčním konceptem, čímž se zařadí bok po boku vizím Salsa či Tango. Jisté perspektivy můžeme předpokládat hned na základě několika faktů:

Jedná se o hatchback, a to i přes výrazně sportovní tvary, které by leckdo ztotožnil s praktickým rodinným kupé (jak podivné).  Model Leon je ve své druhé generaci produkován již 5 let.  Z toho vyplývá, že je v současnosti ideální doba na generační obměnu.  Designový styl, v němž je koncept vyveden, plynule rozvíjí:  ten, který je aplikován na karosérii nového hatchbacku Ibiza/Ibiza SC – dominují mu dynamické linie, jež spadají do tzv. „šípovitého" designu.

A tak dále… Pravdou je, že aktuální vydání vozu Leon, byť stále vizuálně přitažlivé, je již poněkud překonané a okoukané.  V době premiéry, tedy před 5 lety, však automobil platil za nejvýraznější vůz nižší střední třídy (pomineme-li však avantgardní, zejména třídveřový, Renault Mégane druhé generace).  Nástupce, jenž by se inspiroval vizí IBE, by byl pro designový rozvoj modelů španělské značky jen přínosem.

Jakub Sochor

seibe24_4b8e48e765095.jpg
seibe41_4b8e48e9089d1.jpg
seibe86_4b8e48ec0a6db.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one