.

Konečně !   Konečně je tady smysluplný koncept Lada, který má šanci dotáhnout to do sériové výroby.  Renault zjevně ví, co dělá a koupí Lady chce projekt vést stejným směrem, jako u rumunské Dacie.  A že se mu to povedlo, se můžete přesvědčit nejen na našich silnicích.

Aby nedošlo k trapné blamáži, jako už u několika předešlých konceptů Lada, angažoval Renault designéra velkého jména.  Steve Mattin má za sebou velké úspěchy v automobilkách Mercedes a především Volvo.  A na konceptu Lada je to vidět - elegantní karoserie má švih a dynamiku.  V dnešní době je velkou módou dělat po stranách vozů všelijaké prolisy,  všechny více méně na stejné brdo.  Ovšem prolisy u této Lady jsou opravdu jedinečné a rasantně dotvářejí  celkovou figuru vozu.  Takže nezbývá než věřit, že se u Lady začíná blýskat na lepší časy a koncept XRay je první záblesk.

Někdo by mohl nad automobilkou Lada ohrnovat nos (a že takových je...), ovšem pro mně je to vlastně osobní záležitost.  Jak už jsem několikrát napsal, mé řidičské panictví padlo v automobilu Lada 1500 (Žiguli).  Měl své mouchy, ale ty se rozhodně nevyskytovaly v mechanických částech vozu a jízda v něm byla na tu dobu kvalitní a velmi rychlá.  Možná, že podvědomě podporuji slabší a neoprávněně haněné, ale tahle automobilka si zaslouží ještě jednu šanci.  A že je to velká šance, nám předvedl Renault v Rumunsku.

Pro galerii  DESIGN CENTRA  editor

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
Ne 2. září 2012, 14:13:58 CEST
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one