.
Tatra za oceánem

Tatra za oceánem

Že duch bývalé automobilové perly žije i daleko od své vlasti dokazuje americký designér Niklas Wejedal s jehož souhlasem zde zveřejňujeme jeho vize vozu Tatra v budoucnosti. Mezi Niklasovy nejoblíbenější vozy vůbec, jak nám napsal, patří modely Tatra 77 a Tatra 87. Obsáhlejší část jeho portfolia najdete na www.cardesignnews.com v sekci portfolio. A u nás v Galerii profesionálů najdete jeho vizi Tatry Chrysalis.
Martin Uhlárik a NISSAN

Martin Uhlárik a NISSAN

Martin Uhlárik působí od roku 2003 jako Senior Designér NISSAN Design Europe v Londýně.

Svoji profesionální designérskou kariéru zahájil v roce 1994 v České republice ve společnosti Škoda Auto / Volkswagen Group.
 
Poté začal pracovat pro Nissan Design Europe GmbH v Německu a od roku 2001 působí v londýnském designovém centru společnosti Nissan.

Zde se jako projektový manažer aktivně podílel na designu exteriéru konceptu stylové dodávky Nissan NV200 a jako Senior Interiérový Designér na konceptu modelu Nissan Evalia, který měl svoji premiéru na ženevském autosalonu v roce 2003.

Další informace o  Martinu Uhlárikovi najdede v Galerii profesionálů, kde o osobním setkání s tímto zajímavým mužem hovoří Pavel Hušek. A v rubrice Krása historie si můžete prohlédnout některé historické kreace automobilky Nissan (Datsun), které formovaly jazyk designu této jistě progresivní automobilky.


Nissan Forum Concept

Nissan Forum Concept

V rubrice Galerie design center automobilek Vám designér Pavel Hušek presentuje svůj názor na velmi zajímavý koncept Nissanu včetně mnoha zajímavých fotografií exteriéru a interiéru.
Slovo editora.

Slovo editora.

Vítejte všichni v novém roce 2008. Všem, kteří mi napsali děkuji za přání k svátkům a novému roku a také za jejich práce. Jen poprosím o malinké strpení a slibuji, že od 5.1.2008 se začnu opět a doufám, že intenzivněji věnovat naší kavárně. Malý dovětek k výše uvedené kresbě, tuto fantastickou práci jsem dostal jako PF 2008 od profesionálního designéra Petra Sieberta, za což mu tímto děkuji a doufám, že se nebude zlobit, když řeknu, že je i pro všechny návštěvníky stálé i kolemjdoucí.
Mistři automobilového designu.

Mistři automobilového designu.

Mám pro Vás tip, kterak si udělat radost pod stromeček. Na stránkách internetového knihkupectví Amazon jsem objevil knihu od Larry Edsalla Mistři automobilového designu. Kvalitní kniha obsahující 228 stránek je za 17.40 liber, k tomu je třeba připočíst poštovné a balné ve výši cca. 9 liber. Možná se to zdá mnoho, ale nezapomeňte, že koruna posiluje a dnes je 1 libra za 36,37 Kč, takže sečteno dostanete kvalitní knihu za přijatelné peníze. Problém je v tom, že kniha zatím není na skladě, jen se příjmají objednávky. Vydání knihy je plánováno na březen 2007. Hm, Vánoce tedy asi nestihnete, ale i jako velikonoční dárek potěší...
Paolo Martin

Paolo Martin

Pomalu, ale jistě začínám pracovat na rubrice Linky, kde bych chtěl pro Vás shromáždit všechny zajímavé adresy o automobilovém designu. Jako předkrm Vám nabízím stránku designéra Paola Martina, který vytvořil neuvěřitelné množství vozů, které se zapsaly do historie. www.paolomartindesigner.com
Navrhnutí vozu.

Navrhnutí vozu.

Dalším příspěvkem v galerii Postupy při navrhování je podrobný postup jak si nakreslit model vozu dle své fantazie a vybarvit jej pomocí fixů. Obrázky jsou převzaty ze serveru www.speedanddesign.net
Kolorizace skici.

Kolorizace skici.

V rubrice Postupy při navrhování si můžete prohlédnout sérii po sobě řazených skic a postupu jak je vybarvit. Tento způsob, jeden z mnoha byl převzat ze serveru www.cardesignnews.com.
Před několika dny se v tisku objevili první obrázky
nového Nissanu Murano.  Poprosil jsem Pavla Huška
o porovnání s předcházejícím typem.

V galerii  
PROFI DESIGN  editor
1b_murano I.jpg
1a_murano II.jpg
Martin Reindl

Martin Reindl

A máme tady další sérii
propracovaných kreseb Martina Reindla.
Tu si prohlédněte v rubrice
VAŠE GALERIE.
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one