.
Slovo editora.

Slovo editora.

Včera ve večerních hodinách jsem si jen tak procházel kavárnu a přemýšlel nad rubrikou Diskuze, že ji asi zruším, stejně tam nikdo nechodí. Pak jsem ji otevřel a překvapením jsem oněměl.  Všem se omlouvám za to že jsem Vás zanedbával a podcenil. Šest stran čilé konverzace mě utvrdily v tom, že o tuto stránku začíná být pomalu zájem a diskuze funguje jak má. Jen tak dál. V diskuzi jsem četl hlasy že někteří z Vás poslali své práce a nic, tedy myslím, že se tady nikde neobjevily. K tomu chci jen říci, když se tak stane, směle a stále mě bombardujte maily, nešetřete mě a připomeňte se. Ne vždy mi čas dovolí tam Vaše práce dát ihned a chvíli mi to trvá. Ale vždy Vám je tam vložím, protože všechny práce jsou naprosto fantastické. Ještě bych poprosil, aby jste čile reagovali i ke všem článkům, které se tady objeví, pokud nezapomenu, vždy k nim přidám možnost komentáře, kde se můžete vyjádřit. A také posílejte své nápady, jak stránku zlepšit, co přidat a co naopak potlačit atd.

 Ještě pár slov k úvodní fotografii. Navštívil mě v Pardubicích v práci designér Pavel Hušek, abychom spolu probrali další směřování našich - vašich stránek a snímek je z té návštěvy. Jako bonbónek přidávám info, že pan Hušek s případným rozhovorem souhlasí a tak Vás prosím, pomalu ale jistě si připravujte otázky . Končím slovy klasika, designu zdar, automobilovému zvláště a vy skicujte, diskutujte a pište!

Ján Senčák

Ján Senčák

A vstoupil další host do kavárny. Je jím Ján Senčák a jeho práce můžete jako vždy vidět v rubrice Vaše galerie.
Petr Nevřela

Petr Nevřela

Rubrika Vaše galerie se rozrostla o dalšího člena. Je jím Petr Nevřela a jeho práce jsou opravdu skvělé.
Design Mercedes CLC

Design Mercedes CLC

Málokterá automobilka dnes pustí do světa v poměrně hojné míře ideové skici svého nového modelu. Mercedes tak učinil s modelem CLC a v Galerii design center automobilek najdete jak moc toho automobilka z vývoje tvaru vozu pustila.
Nissan Hurricane 1986

Nissan Hurricane 1986

O velmi zajímavém konceptu Nissan Hurricane, který vytvořil nám již dobře známý designér Paolo Martin si přečtete více  v rubrice Galerie profesionálů.
Tatra za oceánem

Tatra za oceánem

Že duch bývalé automobilové perly žije i daleko od své vlasti dokazuje americký designér Niklas Wejedal s jehož souhlasem zde zveřejňujeme jeho vize vozu Tatra v budoucnosti. Mezi Niklasovy nejoblíbenější vozy vůbec, jak nám napsal, patří modely Tatra 77 a Tatra 87. Obsáhlejší část jeho portfolia najdete na www.cardesignnews.com v sekci portfolio. A u nás v Galerii profesionálů najdete jeho vizi Tatry Chrysalis.
Martin Uhlárik a NISSAN

Martin Uhlárik a NISSAN

Martin Uhlárik působí od roku 2003 jako Senior Designér NISSAN Design Europe v Londýně.

Svoji profesionální designérskou kariéru zahájil v roce 1994 v České republice ve společnosti Škoda Auto / Volkswagen Group.
 
Poté začal pracovat pro Nissan Design Europe GmbH v Německu a od roku 2001 působí v londýnském designovém centru společnosti Nissan.

Zde se jako projektový manažer aktivně podílel na designu exteriéru konceptu stylové dodávky Nissan NV200 a jako Senior Interiérový Designér na konceptu modelu Nissan Evalia, který měl svoji premiéru na ženevském autosalonu v roce 2003.

Další informace o  Martinu Uhlárikovi najdede v Galerii profesionálů, kde o osobním setkání s tímto zajímavým mužem hovoří Pavel Hušek. A v rubrice Krása historie si můžete prohlédnout některé historické kreace automobilky Nissan (Datsun), které formovaly jazyk designu této jistě progresivní automobilky.


Nissan Forum Concept

Nissan Forum Concept

V rubrice Galerie design center automobilek Vám designér Pavel Hušek presentuje svůj názor na velmi zajímavý koncept Nissanu včetně mnoha zajímavých fotografií exteriéru a interiéru.
Slovo editora.

Slovo editora.

Vítejte všichni v novém roce 2008. Všem, kteří mi napsali děkuji za přání k svátkům a novému roku a také za jejich práce. Jen poprosím o malinké strpení a slibuji, že od 5.1.2008 se začnu opět a doufám, že intenzivněji věnovat naší kavárně. Malý dovětek k výše uvedené kresbě, tuto fantastickou práci jsem dostal jako PF 2008 od profesionálního designéra Petra Sieberta, za což mu tímto děkuji a doufám, že se nebude zlobit, když řeknu, že je i pro všechny návštěvníky stálé i kolemjdoucí.
Mistři automobilového designu.

Mistři automobilového designu.

Mám pro Vás tip, kterak si udělat radost pod stromeček. Na stránkách internetového knihkupectví Amazon jsem objevil knihu od Larry Edsalla Mistři automobilového designu. Kvalitní kniha obsahující 228 stránek je za 17.40 liber, k tomu je třeba připočíst poštovné a balné ve výši cca. 9 liber. Možná se to zdá mnoho, ale nezapomeňte, že koruna posiluje a dnes je 1 libra za 36,37 Kč, takže sečteno dostanete kvalitní knihu za přijatelné peníze. Problém je v tom, že kniha zatím není na skladě, jen se příjmají objednávky. Vydání knihy je plánováno na březen 2007. Hm, Vánoce tedy asi nestihnete, ale i jako velikonoční dárek potěší...
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one