.
Tak dlouho jsem okolo něj chodil, až jsem si jej pořídil.  Myslel jsem si, obyčejný skicák, jen se značkou Copic a proto stojí A4 130,- Kč.  Ovšem chyba lávky!  Papír uvnitř je tenký ale za žádných okolností nepropíjí.  Můžete na jednom místě vybarvovat do nekonečna a nic.  Mimo to, fix po tom papíře jen klouže a vytváří nejasné ohraničení, což je u vybarvování celkem fajn.  Skicák funguje i na levnější varianty fixů Copic, tedy Touch či Molotov a je k dostání ve velikostech A3 a A4.  Doporučuji!

Pro rubriku  TIPY a TRIKY  editor
skenovat0008.jpg
skenovat0003.jpg
skenovat0004.jpg
skenovat0010.jpg

Chci hrát výborně na klavír nebo na housle?  Znamená to denně mnoho hodin cvičení.  S kreslením to je stejné.  Nestačí chodit dvakrát týdně do kurzu, musím hledat sám jak na to.  Jestliže tuto píli, podloženou posedlostí - tedy chtěním to umět, nevyvinu, pak je lépe dělat něco zcela jiného.

V rubrice  TIPY A TRIKY  Pavel Hušek

car sketch_01.jpg
car sketch_02.jpg
car sketch_03.jpg
car sketch_04.jpg
car sketch_05.jpg

Myslím, že je vhodné přemístit tento příspěvek z 27.8.2009 do přímé souvislosti s příspěvkem editora z 15.9.2010.  Přidal jsem ještě stručný kurs kreslení ... Pavel Hušek

V souvislosti s mým příspěvkem v rubrice  TIPY A TRIKY,  kde jsem představil zajímavé a poměrně levné fixy v šedých, teplých barvách, nám Pavel poslal tuto kresbu, kterou okomentoval.  A víte co je úsměvné?  V roce, kdy vznikla tato kresba, jsem teprve spatřil světlo světa ... 27.8.2009  editor

1_cold-warm.jpg
2_cold-warm.jpg
3_new capri.jpg
4_granada.jpg

Někdy se stane, že něco děláte zcela automaticky, léta letoucí a ani Vás nenapadne dělat něco jinak.  To se mi stalo, když jsem byl nedávno na návštěvě u Pavla Huška.  Jen tak jsme klábosili o designu a skicách, až jsme se dostali k mým kresbám, kde Pavel jen tak mimoděk řekl, že je vybarvuji v jedné barvě.  Jak jinak, že? - celý život je tak vybarvuji.  Když má být auto modré, tak je modré - tu a tam s jiným gradientem, tu a tam s tmavší modrou.  A co? 

Když jsem pak odcházel, věnoval mi Pavel několik suprových pastelek Prismacolor, z dob jeho práce ještě u Fordů a zase jen tak mimoděk prohodil, že jsou skvělé, když se postupně nanášejí křížem, šikmo přes sebe.  Tím vytvoří dojem gradující plnosti.  Říkám si, no jo, já to vždy vybarvuji šikmo jedním nanesením a pak přidám druhé ve stejném směru.  A?

Ale za hlavu jsem to nehodil a usilovně nad tím přemýšlel - a pak na to přišel.  Když se díváte třeba na modré auto, silně osvětlené sluncem, nikdy není celé opravdově modré, ale v určítých místech jeho modř přechází do tyrkysové, světle zelené, někdy až žluté.  Ani barva auta není všude stejná.  Může se do dálky jakoby zesvětlovat, skoro až do bíla.  Pak jsem zkusil lehké šrafování pastelkou křížem přes sebe, až jsem posléze pochopil, co tím vším Pavel myslel.

Výsledky mého hraní s barvami a jejich sytostí vidíte na níže ukázaných skicách.  Bohužel kvalita skeneru to nedovoluje plně vystihnout.  Ale metodu Vám zcela jistě doporučuji vyzkoušet a zjistíte, že z toho vznikají povedené a jaksi přirozeně vypadající barevné kreace.

Pro galerii  TIPY A TRIKY  editor

skenovat0032.jpg
skenovat0033.jpg
skenovat0034.jpg
skenovat0035.jpg
skenovat0036.jpg

Dnes něco zcela prozaického a rozumného, i když za to designéři sklízejí posměch a nelichotivá pojmenování, ne-li degradováni na idioty.  Prodloužit rozvor přece nejde !  Rozvor je dán koncernovou platformou !!!  Víte, kolik by se muselo změnit návazných dílů vnější karoserie a vnitřního skeletu?  Odpověď by zněla: Vím, já jsem si jenom přeretušoval Fabii tak, aby se mi líbila ... 

V rubrice  TIPY A TRIKY   Pavel Hušek   

Longdrink_1.jpg
Longdrink_2.jpg
Longdrink_3.jpg

Původně to měla být jen jedna sobotní kresba SAABu hatchbacku nižší střední třídy.  Když jsem to naskenoval do programu Photo Brush, tak jsem si s tím začal hrát.  Upřímně, nejsem příznivcem počítačových úprav kreseb, snad mimo napsání názvu vozu nebo odlesků.  Tady jsem zkusil co program nabízí a Vy se nyní na to můžete podívat.  A to není zdaleka vše.  Doporučuji si tento program stáhnout.  Je to sice 10ti denní trial, ale při troše šikovnosti ho můžete to..,  no však víte co myslím a máte kvalitní program na úpravy Vašich kreseb.

V rubrice TIPY A TRIKY ... editor

saab.jpg
saabdesign.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Po ostudném roce nečinosti v této galerii, bych to tady rád trochu rozhýbal a podělil se s vámi, jak to dělám já s nadějí, že vám to třeba trochu pomůže. Nyní bych se chtěl věnovat vybarvování. Ovšem než vytvořím tutorial, chci vám ukázat, že používání pastelek či fixů stojí za to a vždy z toho vyjde pohledná práce. Ten Fiat jsem kreslil nedávno, jen tak pro radost a na vybarvení použil skvělé turecké pastelky Adel. Druhý obrázek je mixem auta vybarveného jen pastelkami, pak jen fixy a nakonec kombinací obou. Ať je dnes PC technika jakkoli skvělá, nic se nevyrovná pocitu, když do ruky uchopíte pastelku či fix a s kresbou se doslova pomazlíte
FIAT.jpg
CARCOLOR_new.JPG
Tady se fantazii meze nekladou. Pro velké zvýraznení použijeme tenounké čáry podle toho, jak chceme, aby tvar vypadal.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Dofám, že nevadí, že jsem přeskočil postup při kreslení vozu ve 3/4 pohledu a přešel hned na kola. Popravdě kreslení modelu ze 3/4 je vlastně možností vaší představivosti a prostorového vidění. Buď to v sobě máte, nebo se to budete muset dlouho a tvrdě učit, než docílíte harmonického celku.
1.jpg
1a.jpg
1a1.jpg
2a.jpg
2.jpg
Tato metoda je trochu propracovanější a možná vypadá nejefektněji, ale to už je na každém z vás. Jen chci z vlastní zkušenosti upozornit, že zafixujete - li si jednu z metod jakoby na trvalo, těžce se to pak v hlavě, potažmo v rice s tužkou mění.
oi1.jpg
oi2.jpg
oi3.jpg
oi4.jpg
1
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one