.

Retro styl se lidem líbí, o tom není sporu. Tento trend, založený na záměrném odkazu na určitý ikonický produkt, je stále IN, a to navzdory nepříliš starým prognózám o jeho údajném neperspektivním vývoji do budoucna.

 Prohlédl jsem si fotografie návrhu, jehož autorem je jistý designér Neal Steinhoff.  Vize budoucí generace kultu Mini s názvem Core mě mile potěšila svým půvabem a nelhostejností k historii – vůz stále odkazuje na svůj předobraz, ovšem razí novou cestu a neodolatelný šarm dosavadního Mini jen prohlubuje…

 Některé jeho prvky mi přijdou vcelku reálné, což mě nabádá k otázce – kam se bude Mini nadále vyvíjet, budeme-li brát ohled na jeho skálopevný historický potenciál a popularitu současné generace?  Značka Mini je natolik prestižní, že by odvážná estetická řešení, demonstrovaná Mini Core, potenciálním zákazníkům nemusela vadit.  Někteří by je, dle mého, s přijali s úsměvem na líci a touhou se ještě více lišit od všední konvence.

 Některá řešení jsou velmi efektní – například prvky přídě, mezi které patří maska chladiče, v níž jsou obsažena mlhová světla. Vše, co jsem jmenoval, je silně ‚retro‘, což ocení mnoho lidí. Zajímavé jsou i zadní lampy, provokativně povysunuté do volného prostoru, což možná mírně připomíná výrazný prvek zádě německého Trabantu.

 Jsem nesmírně zvědavý na další vývoj ikony Mini – byl bych přímo nadšen, kdyby pochytila něco z dnes zmíněného projektu Core.

 

Jakub Sochor

8.jpg
9.jpg
11.jpg
So 25. září 2010, 17:30:34 CEST
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one