.

Nejsem přehnaný germanista, ale některé automobily německé provenience mě fascinují schopností velkého respektu – pohleďme například na Audi R8.  Když se v argumentech omezíme pouze na exteriér, jistě se pozastavíme nad originálními, hliníkově zbarvenými prvky, zvanými Sideblades.  Tento nesmírně originální prvek zároveň tvoří hranu pro okno a dveře … možná si říkáte, jestli to není proti dobrým pocitům z aerodynamiky.  Ale i přes to, že je tento díl orientovaný vertikálně, optickou svěžest a lehkost vozu to nijak nenarušuje. 

Když už jsme u Sideblades ... otevřená verze vozu Spyder o něj přišla, čímž částečně narušila osobitost modelu.  Vždyť Audi R8 bez Sideblades není tou správnou er–osmou … 

Zmiňovaná suverenita a respekt automobilu mě uchvátil, stejně tak jako další skvělé prvky, aplikované na voze.  Byla by škoda nezmínit interiér, neboť uspořádání přístrojové desky rozhodně stojí za zmínku.  Je osobité a vhodné i pro běžné použití.  Navíc, na prostornost kabiny si nestěžoval ani dlouhán Jeremy Clarkson !! 

Neskutečně krásný je i pohled na motorový prostor, který je pro oči početné skupině obdivovatelů krásně přístupný.  Výrobce totiž zvolil řešení, nám jistě známé z ikonických vozidel Ferrari – průhledný kryt motoru, umístěného před zadní nápravou.  Je to velmi vítané zpestření vozu, které mu dodává na technicistním charakteru. 

Jeho koncernový sourozenec, Gallardo ze stáje Lamborghini, je ale o poznání působivější.  Je až neskutečné, jakým způsobem dobývá srdce nejednoho fandy motorismu.  Avšak ve srovnání s R8 je každodenní soužití s vozem o něco horší.  Ale, ruku na srdce – kdo bude plackou jménem Gallardo jezdit do potravin a cestou ještě zaveze děti do školy? 

Avšak stěžejní dojem z vozu jsem zmínil již na začátku dnešního článku – je to respekt, který ve mně automobil vyvolává.  Suverenita, se kterou si tento klenot razí cestu krajinou.  Schopnost hypnotizovat okolí svými diodovými předními světlomety, které uzemní i ty největší konkurenty …

Jakub Sochor

Audi_R8.jpg
Audi_R8_(2.).jpg
Audi_R8_Spyder.jpg
Ne 15. listopad 2009, 13:47:15 CET
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one