.

Co má co do činění ŠKODA s MG ?  V designérské branži není nic nemožného.  Volil jsem toto téma jako SEMINÁŘ proto, abych ozřejmil, že autor nápadu může nemilosrdně změnit cíl určení.  Tak např. Elton John vymyslel píseň in memoriam pro Marilyn Monroe, ale přišla do toho tragická smrt princezny Diany ... složená píseň byla autorem přestylizována a věnována in memoriam princezně Dianě:  http://www.youtube.com/watch?v=7BrtCtv44Vg&feature=fvwrel

Mluví se teď hodně moc o modelu Škoda Rapid jako o autu pro rodiny a to světově.  Jenže i v čínských rodinách se to hemží dospívajícími kluky i holkami, co touží po dvousedlovém sporťáčku - byl jsem kdysi jedním z nich.  I tážu se:  "a co tak dát si sporťák stejné značky?  Nemyslím tím totéž co Ferdinand Piëch, t.j.  Lamborghini, Bugatti atp., ale dvoumístný sporťáček pro radost - prostě simply clever.  V roce 1966 byl mým snem Škoda 1000MB Spider (Věda a Technika Mládeži č.25 /1966), v 80. letech to byla Škoda Beruška od Pininfariny a teď je to prosklený dvousedadlový RAPID, třeba se solárním pohonem.  Sáhl jsem do archivu a objevil MG, který se tahdy ve Spojeném království nedostal dál než na stůl Toma Karena v OGLE DESIGN ltd. a v provedení Pasadena do švýcarské Automobil Revue/Revue Automobile (obr.05 a 06 s překladem). 

Pohrál jsem si pár dní s redesignem a tak vznikl transfer od MG ke Škoda RAPID.  U toho mi napadla další spekulace (podobně jako už jednou), dát možnost okřídlenému šípu Škoda se projevit obousměrně jako kdysi (obr.14 až 20) a zvýraznit radostnou vstřícnost k zákazníkům jakoukoliv barvou stejného loga, vhodnou vždy k barvě vozu (obr.21-24).  Stejně byl už nejvyšší čas odejít z černého auto-kruhu kolem zelené´slepice´a navrátit se ke kořenům původního znaku ŠKODA.  Tak charakteristických znaků ve světě mnoho není.

V galerii  SEMINÁŘE  Pavel Hušek

01_we fly MG again.jpg
02_we fly MG again.jpg
03_we fly MG again.jpg
04_we fly MG again.jpg
05_we fly MG again.jpg
06_we fly MG again.jpg
07_we fly MG again.jpg
08_we fly MG again.jpg
09_we fly Rapid again.jpg
10_we fly Rapid again.jpg
11_we fly Rapid again.jpg
12_we fly MG again.jpg
13_we fly Škoda again.jpg
14_we fly Škoda again.jpg
15_we fly Škoda again.jpg
16_we fly Škoda again.jpg
17_we fly Škoda again.jpg
18_we fly Škoda again.jpg
19_we fly Škoda again.jpg
20_we fly Škoda again.jpg
21_we fly Škoda again.jpg
22_we fly Škoda again.jpg
23_we fly Škoda again.jpg
24_we fly Škoda again.jpg
Ne 6. březen 2016, 18:22:10 CET
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one