.

Pavel Hušek nám představuje svůj pohled na Smart, jak by mohl vypadat po zlevnění.  Svou kreaci nazval  ROAD-SMART-STER.  Švýcarský motoristický časopis o něm 2.10. 2003 napsal:  "... jsou na něm zajímavosti, které by stály za patentování ..."

Pro galerii  PROFI DESIGN  editor

09b_max.jpg
09d_max+.jpg

Náš stálý dopisovatel se s námi podělil o své vzpomínky na setkání s Nuccio Bertone.  První kontakt (písemný) proběhl v roce 1963 a druhý v roce 1966 - rok před emigrací na západ (leden 1967).  Byla to účast na  CONCORSO GRIFO D´ORO BERTONE 1966.

Sadu výkresů nám Pavel Hušek poslal jako vzpruhu pro naše mladé nesmělé výtvarné designéry automobilů.  Doufám, že se v budoucnu autor více rozpovídá a sdělí nám podrobnosti tohoto jistě zajímavého setkání. 

Pro galerii  PROFI DESIGN  editor

 

b_ph_02a.jpg
b_ph_02b.jpg
b_ph_03.jpg
b_ph_04.jpg
b_ph_05.jpg

Nuccio Bertone, italská karosářská legenda, na jehož prototypech jsem vyrůstal, obdivoval je a neuměle je kopíroval.  Rád bych zde postupně presentoval některé zajímavé výtvory pana Bertoneho.  A protože není třeba nosit dříví do lesa, celá historie karosárny včetně zajímavých fotografií je podrobně popsána ve dvou dílech na stránce: http://magazin.auto.cz/historie/italsti-karosarsti-mistri-bertone-1-cast-od-kocaru-ke-carabu.html 

Editor

21.jpg
13830519.jpg
55alfaromeobat9.jpg
astin-martin-vanquish-bertone-jet2.jpg
bert12.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one