.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4056"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Tak když je řeč o Alfě, shrnu, jak to na mne působí:

V 80. letech byl ten trojúhelníček (přibližně) rovnostranný. U Alfy 75 se vešel do výšky mřížky chladiče. U Alfy 155 už ne, ale ještě pořád mne to netahalo za oči (možná proto, že se spíš snížila maska chladiče, než že by se zvětšovalo logo). 156 byl přirozený vývoj; trojúhelníček o něco větší a o mnoho dominantnější a jak postupovaly facelifty, protahoval se směrem dolů. A jsme u A159, trojúhelník začíná s hranou kapoty a vede přes masku chladiče, nárazník a spodní nasávací otvory až ke spoileru.

1. to vypadá efektně jenom na showroomu, ale jak nastane nutnost někam na to naroubovat SPZ, jde snaha designéra do kopru (copak s tím ten člověk nepočítal ??? Nebo navrhoval design na italské malé samolepící SPZ ?) a

2.vypadá to jak karikatura (ve smyslu "dílo, které zvýrazňuje, přehání a zesměšňuje významné rysy svého vzoru" - to ať nedojde k nějakému omylu) sebe sama.

149 nebo MiTo je zase blíž k extrému. Aby zvýraznili vertikální prvky, odstranili ty horizontální - totiž zrušili mřížku chladiče mezi světly a zůstala jen ta pod nárazníkem. Mám trochu strach, kam s tím trojúhelníkem chtějí pokračovat v nových typových řadách, protože nahoru ani dolů už to nejde.Určitě je spousta těch, kterým se to líbí, mluvíme o subjektivním názoru. Já jsem z toho hodně rozpačitý.
V podstatě máš pravdu, jen mi z těch příkladů nějak uniká ta Alfa, nedovedu si představit, že by měla ten"trojúhelníček" jinak než vertikálně anebo jsi to myslel jinak?
Otázkou je, jestli vůbec mají masky chladiče s dominantním vertikálním rozměrem na dnešních autech nějaké opodstatnění. Pro mne je to anachronismus z dob, kdy celá příď automobilu byla vertikálně orientovaná a blatníky se světly byly od masky chladiče oddělené. Dneska, když je horizontální rozměr této části aut mnohem výraznější než vertikální, na mne působí naroubování vertikální masky chladiče velmi, velmi nepřirozeně. Ať už je to Veyron, Ypsilon od Lancie, MiTo od Alfy - děkuji, nechci ...
Pá 13. březen 2009, 11:36:27 CET
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one