.

Tvarosloví pro Lancii Delta

Podívejme na výtvarné snahy designerů vykouzlit půvabnou karosářskou kreaci.

Editor Habarta nemohl z nové Lancie spát, jak ho její tvary sebraly.  A není sám, komu tahle ´kráska´ učarovala.  Podívejme se bez ostychu hned na její zadek.  Není to tak dlouho, co jsem cosi podobného ocenil u dosavadního Nissana Murano a posteskl si nad ztrátou tak výtvarně zdařilé zádě u nového modelu.  Lancia měla cosi takového už dlouho v plánu, designéři pracovali několik let na dokonalosti tvarů.

Psal se rok 1989, kdy mi tehdejší ředitel designu Fiat, dott.ing.Leonardo Fioravanti, pověřil novými studiemi nástupců Fiat Croma, Alfa Romeo 164 a Lancia Thema.  Zakázka obsahovala provedení skic, kreseb a posléze tři modely v měřítku 1:4.

Byla to nádherná evropská - německo-česko-italská - tvořivá práce, plná emocí, harmonie a porozumění.  Z mé Lancie z roku 1989 se zachovala konfigurace předních světel (tehdy bez horní vlnovky), podtržených směrovkami.  A úsporná lišta s logem Lancia (dnes také Škoda) nad otvorem masky ve spodním čelním dílu ´nárazníku´ ustoupila krásné celistvé tradiční masce. Italové jsou sochařští mistři a umějí vyjádřit tradiční tvar vždy novým způsobem – i v interiéru.

V galerii  KRITICKÉ EMOCE  Pavel Hušek

A_Murano1.jpg
B_Delta.jpg
C_Delta.jpg
D.jpg
E.jpg
F.jpg
G.jpg
H.jpg
I.jpg
J.jpg
K.jpg
L.jpg
M.jpg
Út 29. duben 2008, 08:41:34 CEST
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one