.

Někdy se stane, že něco děláte zcela automaticky, léta letoucí a ani Vás nenapadne dělat něco jinak.  To se mi stalo, když jsem byl nedávno na návštěvě u Pavla Huška.  Jen tak jsme klábosili o designu a skicách, až jsme se dostali k mým kresbám, kde Pavel jen tak mimoděk řekl, že je vybarvuji v jedné barvě.  Jak jinak, že? - celý život je tak vybarvuji.  Když má být auto modré, tak je modré - tu a tam s jiným gradientem, tu a tam s tmavší modrou.  A co? 

Když jsem pak odcházel, věnoval mi Pavel několik suprových pastelek Prismacolor, z dob jeho práce ještě u Fordů a zase jen tak mimoděk prohodil, že jsou skvělé, když se postupně nanášejí křížem, šikmo přes sebe.  Tím vytvoří dojem gradující plnosti.  Říkám si, no jo, já to vždy vybarvuji šikmo jedním nanesením a pak přidám druhé ve stejném směru.  A?

Ale za hlavu jsem to nehodil a usilovně nad tím přemýšlel - a pak na to přišel.  Když se díváte třeba na modré auto, silně osvětlené sluncem, nikdy není celé opravdově modré, ale v určítých místech jeho modř přechází do tyrkysové, světle zelené, někdy až žluté.  Ani barva auta není všude stejná.  Může se do dálky jakoby zesvětlovat, skoro až do bíla.  Pak jsem zkusil lehké šrafování pastelkou křížem přes sebe, až jsem posléze pochopil, co tím vším Pavel myslel.

Výsledky mého hraní s barvami a jejich sytostí vidíte na níže ukázaných skicách.  Bohužel kvalita skeneru to nedovoluje plně vystihnout.  Ale metodu Vám zcela jistě doporučuji vyzkoušet a zjistíte, že z toho vznikají povedené a jaksi přirozeně vypadající barevné kreace.

Pro galerii  TIPY A TRIKY  editor

skenovat0032.jpg
skenovat0033.jpg
skenovat0034.jpg
skenovat0035.jpg
skenovat0036.jpg
skenovat0037.jpg
skenovat0038.jpg
skenovat0039.jpg
skenovat0040.jpg
skenovat0041.jpg
skenovat0042.jpg
skenovat0043.jpg
skenovat0044.jpg
St 15. září 2010, 21:56:35 CEST
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one