.

Opět se potvrdilo, že v jednoduchosti je síla.  Našel jsem jeden zajímavý grafický program, který Vás určitě zaujme.  Je uživatelsky absolutně jednoduchý a při troše zručnosti vybarvíte skicu i s pomocí myši.

Najdete jej na  www.slunecnice.cz  a jmenuje se MyPaint.  Opravdu vřele doporučuji !

Pro rubriku  POTŘEBY PRO NAVRHOVÁNÍ  editor

mypaint.jpg

V tomto příspěvku bych se chtěl s Vámi podělit o mé zkušenosti s tužkami, které používám na kreslení.  Postupným zkoušením se to nakonec vykrystalizovalo do podoby, kterou vidíte na prvním obrázku.  Cenově to není nijak zvlášť přemrštěné a tužky jsou běžně dostupné.

 Zvlášt bych si dovolil okomentovat tu bílou tužku.  Jistě všichni uznáte, že kresba má daleko větší šmrnc, když jsou na ní naznačené odlesky.  A já dlouho zkoušel různé věci, temperu, pastelku, křídu, ale nic výrazného z toho nebylo.  Pak jsem po dlouhé době narazil na bílou gelovou tužku, ale ta také nestála za nic, po nanešení prostě vybledla.  Až nyní jsem spokojen.  Opravdu kvalitní bílá gelovka, která stojí za to, je tato Pentelka.  Doporučuji !

 A nyní k těm fixům.  Nedávno se mi podařilo sjednat tzv.  Bartrův obchod, tedy věc za věc.  Zbavil jsem se několika modelů aut 1:18, které sice byly hezké, ale neměl jsem pro ně místo.  Tak jsem je vyměnil za sadu fixů Alpha Markers.  Ještě jsem s nimi nekreslil, takže hned jak to zkusím, budete první, kdo to uvidí.

Mimochodem, tyto fixy jsou k mání na  graffitishop.cz  a cenově jsou velmi akceptovatelné, zvláště pak v porovní s fixy Copic.  Ta sada 36 fixů, kterou mám já, stojí 1790,- a sada 60 fixů stojí okolo 2.600,-Kč.  Když to rozpočítáte, vychází jeden fix na cca. 40,-Kč, jeden Copic stojí 135,-Kč.

Pro rubriku  POTŘEBY PRO NAVRHOVÁNÍ  editor

pentel.jpg
alpha_markers_1.jpg
alpha_markers_2.jpg

K navrhování, či spíše skicování Vašich nových ideií,
neni třeba jen pastelek či fixů,
ale také inspirativní soukromá místa, kde kreslíte. 
Vyfoťte tedy svá ´pacoviště´ a pošlete mi je. 
Jako název snímku napište své jméno
a uděláme si tady výstavku našich koutků.


Pro galerii 
POTŘEBY PRO NAVRHOVÁNÍ  editor

habarta.jpg
hušek.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one