.

Nezdárný Tomáš !   On pošle jeden multiobrázek a ještě žádá ... 

Tome, protože jsi tak skoupý na kresebné návrhy, rozmnožil jsem si Tě ... a co vidím?  Vidím přicházející talent s projevy letitého profesionála.  Ano, je u Tebe co obdivovat !!!   ALE:  ovládat mistrně tužku a pastelku (i v elektronické formě) a také kresbu i malbu, je věc jedna.  Mít sršící nápaditost je věc druhá, ovšem stejně důležitá, ne-li důležitější.  Proto pan editor povzdechl nad ´množstvím´ zaslaného materiálu. 

Víc Tě zatím chválit nebudu, ale přeji Ti hodně sebevědomí, protkané pokorou před stovkami jiných talentů, které v životě potkáš.  Tím Ti chci zopakovat moudrost divokého západu:  ´Nezapomeň, že můžeš potkat někoho, kdo střílí ještě rychleji´!

ooooooooooooooooo    2. část    ooooooooooooooooooo

Tomáši, je dobře, žes poslal více prací a hlavně rozdílných.  Rozhodně umíš zkratkově zvýraznit detail či více detailů a také zdůraznit charakterictické linie či zvlnění celého tvaru automobilu.  Tvůj způsob kreslení však může v praxi leckomu přivést bolení hlavy, protože ne každý šéfdesigner si umí představit budoucí konkrétní celek, který se v každé Tvé skice skrývá.  Šéfové, jaké jsem zažil v 70-tých letech u Audi (nikoliv u Forda) potřebovali naprosto konkrétní kresby hlavně bokorysné v přesném měřítku.  Každý skicový ´pouhý´ náznak byl považován za neseriózní ěarlatánství čili lež.

Přeji Ti, abys našel takové realizátory, s kterými si budeš rozumět.  Pak z Tvých skic mohou vzniknout strhující tvary automobilů, vyplývající z Tvé nápaditosti a estetického cítění. 

Znovu Ti doporučuji skromnost ve všem co tvoříš.  Až příště ´hodíš´ panu Habartovi nějaké kresby, pamatuj, že si je bude prohlížet mnoho lidí, které chceš přesvědčit o svém nápadu.  Kresebný návrh nemá být vysvětlován - musí být každému srozumitelný.  Ne vždy budu mít možnost upravovat Tvoje kresby tak, aby prohlížející mohli říci ´WOW´!   

V rubrice  SKATCHJAM  velmi srdečně Pavel Hušek

TomN_01.jpg
TomN_02.jpg
TomN_03.jpg
TomN_04.jpg
TomN_05.jpg
TomN_06.jpg
TomN_07.jpg
TomN_08.jpg
TomN_09.jpg
TomN_10.jpg
TomN_12.jpg
TomN_13.jpg
TomN_16.jpg
TomN_17.jpg
TomN_18.jpg
TomN_19.jpg
TomN_20.jpg
Čt 13. listopad 2014, 13:28:36 CET
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one