.
Nissan 370 Z

Nissan 370 Z

V rubrice Diskuze padla zmínka o Nissanu 370 Z. Mnoho informací o něm není, mimo jedné maličké skici, kterou najdete v této rubrice, ale byla zveřejněna již dříve a pak se mi podařilo sehnat obrázek, který vidíte.  Je z renomovaného japonského časopisu, který mívá hodnověrné informace, takže by jeho konečná podoba mohla být taková, jakou vidíte. Podle jejich zdroje má mít premiéru na podzim v Paříži. Je to smutné, ale ani já, prodejce vozů Nissan nemám žádné lepší informace.

Bertone B.A.T. 11

Bertone B.A.T. 11

Na světlo se dostala první fotografie vozu Bertone BAT. Podle dostupných informací by se mělo toto vozidlo zítra přece jen v Ženevě představit, ale ne na autosalónu. Vzhledem k tíživé situaci tohoto klenotu z náhrdelníku italských karosáren, nezbývá než doufat, že s novým BAT 11 začíná svítat na lepší časy.

Lukáš Chlíbek a předdiplomová práce

Lukáš Chlíbek a předdiplomová práce

V rubrice  Vaše galerie najdete v portfoliu Lukáše Chlíbka jeho úžasnou předdiplomovou práci, kterou už nyní můžeme zveřejnit a vy se jí můžete pokochat a samozřejmě vyjádřit své názory. A názor nejpovolanějšího, designéra Pavla Huška najdete ve výše uvedené rubrice samostatně.
Slovo editora.

Slovo editora.

Včera ve večerních hodinách jsem si jen tak procházel kavárnu a přemýšlel nad rubrikou Diskuze, že ji asi zruším, stejně tam nikdo nechodí. Pak jsem ji otevřel a překvapením jsem oněměl.  Všem se omlouvám za to že jsem Vás zanedbával a podcenil. Šest stran čilé konverzace mě utvrdily v tom, že o tuto stránku začíná být pomalu zájem a diskuze funguje jak má. Jen tak dál. V diskuzi jsem četl hlasy že někteří z Vás poslali své práce a nic, tedy myslím, že se tady nikde neobjevily. K tomu chci jen říci, když se tak stane, směle a stále mě bombardujte maily, nešetřete mě a připomeňte se. Ne vždy mi čas dovolí tam Vaše práce dát ihned a chvíli mi to trvá. Ale vždy Vám je tam vložím, protože všechny práce jsou naprosto fantastické. Ještě bych poprosil, aby jste čile reagovali i ke všem článkům, které se tady objeví, pokud nezapomenu, vždy k nim přidám možnost komentáře, kde se můžete vyjádřit. A také posílejte své nápady, jak stránku zlepšit, co přidat a co naopak potlačit atd.

 Ještě pár slov k úvodní fotografii. Navštívil mě v Pardubicích v práci designér Pavel Hušek, abychom spolu probrali další směřování našich - vašich stránek a snímek je z té návštěvy. Jako bonbónek přidávám info, že pan Hušek s případným rozhovorem souhlasí a tak Vás prosím, pomalu ale jistě si připravujte otázky . Končím slovy klasika, designu zdar, automobilovému zvláště a vy skicujte, diskutujte a pište!

Ján Senčák

Ján Senčák

A vstoupil další host do kavárny. Je jím Ján Senčák a jeho práce můžete jako vždy vidět v rubrice Vaše galerie.
Petr Nevřela

Petr Nevřela

Rubrika Vaše galerie se rozrostla o dalšího člena. Je jím Petr Nevřela a jeho práce jsou opravdu skvělé.
Design Mercedes CLC

Design Mercedes CLC

Málokterá automobilka dnes pustí do světa v poměrně hojné míře ideové skici svého nového modelu. Mercedes tak učinil s modelem CLC a v Galerii design center automobilek najdete jak moc toho automobilka z vývoje tvaru vozu pustila.
Nissan Hurricane 1986

Nissan Hurricane 1986

O velmi zajímavém konceptu Nissan Hurricane, který vytvořil nám již dobře známý designér Paolo Martin si přečtete více  v rubrice Galerie profesionálů.
Tatra za oceánem

Tatra za oceánem

Že duch bývalé automobilové perly žije i daleko od své vlasti dokazuje americký designér Niklas Wejedal s jehož souhlasem zde zveřejňujeme jeho vize vozu Tatra v budoucnosti. Mezi Niklasovy nejoblíbenější vozy vůbec, jak nám napsal, patří modely Tatra 77 a Tatra 87. Obsáhlejší část jeho portfolia najdete na www.cardesignnews.com v sekci portfolio. A u nás v Galerii profesionálů najdete jeho vizi Tatry Chrysalis.
Martin Uhlárik a NISSAN

Martin Uhlárik a NISSAN

Martin Uhlárik působí od roku 2003 jako Senior Designér NISSAN Design Europe v Londýně.

Svoji profesionální designérskou kariéru zahájil v roce 1994 v České republice ve společnosti Škoda Auto / Volkswagen Group.
 
Poté začal pracovat pro Nissan Design Europe GmbH v Německu a od roku 2001 působí v londýnském designovém centru společnosti Nissan.

Zde se jako projektový manažer aktivně podílel na designu exteriéru konceptu stylové dodávky Nissan NV200 a jako Senior Interiérový Designér na konceptu modelu Nissan Evalia, který měl svoji premiéru na ženevském autosalonu v roce 2003.

Další informace o  Martinu Uhlárikovi najdede v Galerii profesionálů, kde o osobním setkání s tímto zajímavým mužem hovoří Pavel Hušek. A v rubrice Krása historie si můžete prohlédnout některé historické kreace automobilky Nissan (Datsun), které formovaly jazyk designu této jistě progresivní automobilky.


Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one