.
Francois

Francois

V rubrice Vaše galerie se pokochejte uměním mladého francouze.
Témata

Témata

Přátelé, dovolil jsem si na návrh Pavla Huška trochu zjednodušit orientaci na stránkách. Pro rychlejší orientaci napříč všemi rubrikami jsem vytvořil témata, jejímiž názvy jsou jména automobilek. Takže pokud někoho bude zajímat např. jen značka Citroen, klikne na téma s tímto názvem a objeví se mu všechny příspěvky které jsou o této značce na našich stránkách. Opět prosím o trpělivost, neboť si to žádá zpětně celý obsah projít a roztřídit do témat. Věřím ale, že vám to zjednoduší orientaci.
Mark Stehrenberger

Mark Stehrenberger

V rubrice Galerie profesionálů se několika kresbami představí člověk, jehož kresby mi byly vzorem v dobách mých středoškolských studií. Trocha nostalgie neuškodí.
Tatraplan T600 Sodomka

Tatraplan T600 Sodomka

V galerii Carroserrie Sodomka si můžete přečíst o poněkud trpké historii tohoto přenádherného kabrioletu a shlédnout několik dobových fotografií z jeho výroby či presentace na autosalonu.
Petr Nevřela

Petr Nevřela

A máme tady dalšího diplomanta. Na luxusní diplomovou práci se podívejte do Galerie profesionálů.
Truck design

Truck design

V rubrice Galerie design center ochutnáme trochu silnější kávu, tedy design nákladních a užitkových vozidel.
Josef Oháňka

Josef Oháňka

Náš dvorní karosář a dodavatel skic Josef Oháňka nám do kavárny poslal další sérii svých kreseb s příslibem, že brzy pošle další. Takže se máme na co těšit.
Sodomka design

Sodomka design

Fotografie a materiály z Vysokého Mýta jsme s Pavlem Huškem roztřídili a najdete je podle témat v několika rubrikách. Materiály z akce Sodomkovo Vysoké Mýto jsme vložili do nové rubriky Carosserie Sodomka, kde bych chtěl postupem času doplňovat další dokumenty a fotografie. V další nové rubrice Výstavy jsou vloženy fota z akce Pavel Hušek a Sodomka design. A konečně v galerii Knihy o automobilovém designu najdete dvě velmi zajímavé publikace vztahující se k Josefu Sodomkovi.

Před chvílí jsem obdržel informaci, že máme v kavárně čerstvého inženýra.  Ode dneška je to Ing. Lukáš Chlíbek.  Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že mu přejeme vše nejlepší do dalšího profesního života a budeme rádi, když to dotáhne co nejdál.  Nebylo by špatné mít "svého" člověka v nějakém prestižním design centru ...  Níže vidíte ukázky z jeho diplomové práce a já doufám, že se nám Lukáš pochlubí s celou prací, ať ti co se chystají býti automobilovými designéry vidí, na co se mají připravit.  Pokud se chcete na Lukáše podívat podrobněji, navštivte jeho stránky  www.luc-design.net 

Editor

a10[1].jpg.jpg
a11[1].jpg.jpg
b1[1].jpg.jpg
D10 upr 1.jpg
e upr.jpg
V rubrice Galerie profesionálů se podíváme na vývoj designu nákladního automobilu LIAZ 400 Xena na kterém se se svými návrhy podíleli profesionálové Pavel Hušek a Jiří Španihel. Skici jsou převzaty ze stránky www.liaz.cz a mohu je publikovat s laskavým svolením pana Davida Fejgla.
400spanihel12.jpg
400skicy008.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one