.

Působivé kupé Peugeot RCZ prošel faceliftem.   Zmizela otevřená tlama a přední část dostala stylové tvary, společné pro všechny současné Peugeoty.  A vypadá opravdu frajersky!

Navíc Peugeot připravil pro Paříž koncept RCZ R, který má být ostrý jako žiletka.

Zdroj snímků: netcarshow.com

Pro galerii  DESIGN CENTRA  editor

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

I když tato ´bugyna´ jménem Hoggar od Peugeotů pochází z roku 2003 (kresby 2002 a 2001),  je to stále pozoruhodná kreace, která je soustavnou výzvou i pro nejmladší designéry.  Vzpomínám její ženevskou prezentaci, kdy jsem ji doslova hltal očima:  tolik rafinovaných a chutně pohledných nápadů na jednom auťáku !!!  Jediné, co jsem si přál, bylo zmenšení rozměrů tohoto obra mezi bugynami.

V galerii  DESIGN CENTRA  Pavel Hušek

Dodatek:  http://cardesignclub.7x.cz/citro-n/cit-lacoste.html

V odkazu se jedná o PSA sesterký koncept Lacoste Citroën, který lze porovnávat pouze v nápaditosti designerů výtvarných a inženýrských.  Poslání obou mimořádně kreativních projektů PSA je však zřetelně rozdílné jako hrušky a jablka.  Kdybych dnes stál před pracovní volbou, volil bych DESIGN PSA v Paříži-Vélizy a pak z důvodů osobní sympatie značku Citroën.  Díky pozvání zastoupení PSA v Praze jsem mohl v roce 2004 být v Paříži-Vélizy přítomen otevření nové budovy DESIGN PSA ve tvaru obrovské zaoceánské lodě.  PH

01_Hoggar-Concept.jpg
02_Hoggar-Concept.jpg
03_Hoggar-Concept.jpg
04_Hoggar-Concept.jpg
05_Hoggar-Concept.jpg

Malý lvíček již má za sebou v testech renomovaných časopisů několik skalpů svých soupeřů.  Navíc se hodně oceňuje jeho vzhled, což u Peugeotů dlouho nebylo.  Podívejme se nyní na skici z vývoje.  Ještě dodám, že pro zodpovědné managery muselo být jistě velmi obtížné vybrat ten finální, protože, jak sami uvidíte, všechny jsou opravdu cool !

Pro galerii  DESIGN CENTRA  editor

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

Jedna věc jsou kresebné návrhy s pohledem do budoucna, druhá věc je pozorovat nový automobil v městském provozu.  A právě to se mi dnes přihodilo, když jsem vyšel z domu na ulici.  Ještě letos v březnové Ženevě měl či měla premiéru a teď stojí u chodníku (SPZ jsem odretušoval). Ano, je to půvabné autíčko včetně rafinovaných femininních detailů.  Oproti klukovskému či chlapáckému stylu škodovek je dvěstěosmička roztomilá holčina.  Na tento tvarový projev jsem poukázal někdy před 4 roky v porovnání dvěstěsedmičky s Fabií - zde link:  http://www.cardesignclub.7x.cz/skoda/fabia-i.html  

V galerii  DESIGN CENTRA  Pavel Hušek

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

Peugeot 508 Sw jsme tu už měli, ovšem jako designerský počin.  Teď už ho vídívám v silničním provozu a jsem čím dál více unášen jeho nevtíravou samozřejmostí.  Nic nepředstírá, nenadýmá se, nepoužívá módních násilností ani hlučných projevů svalové síly ... Peugeot 508 SW prostě je.   

Je projevem francouzské ležérnosti, je částí mého obýváku nebo pracovny, je částí mého domu a jeho kultivovanosti.  Nemám pocit, že se jím přesytím, má v sobě charakter trvalých hodnot klasické krásy.  Věřím, že technické parametry jsou této skulptuře adekvátní.

Je to můj vjem a pocit, Váš může být zcela opačný.  Může Vám chybět technická preciznost Audi, která se opakuje i na liniích exteriéru nebo know how BMW, patrné na inovativně revolučním ´pomačkání´ tvarů karoserie.  

Máte možnost se vyjádřit dole v komentářích.

V galerii  KRITICKÉ EMOCE  Pavel Hušek

508 SW_01.jpg
508 SW_02.jpg
508 SW_03.jpg
508 SW_04.jpg
508 SW_05.jpg

Zde není slov potřeba, design tohoto vozu je strhující poezie sama

Pro galerii  DESIGN CENTRA  editor

HX1_01.jpg
HX1_02.jpg
HX1_03.jpg
HX1_04.jpg
HX1_05.jpg

Jak velí současná móda, Peugeot udělal ze svého kombi 508 rádoby siláka.  Přidal několik plastů, zvýšil malinko podvozek a ejhle, máme tu SUV.  Jaký je opravdový smysl těchto vozů nechme na ´chytrých´ marketingových hlavách a podívejme se na pár skic.

Pro rubriku  DESIGN CENTRA  editor

Peugeot-508_RXH_1.jpg
Peugeot-508_RXH_2.jpg
Peugeot-508_RXH_3.jpg
Peugeot-508_RXH_4.jpg
Peugeot-508_RXH_5.jpg

Rusko má mnoho talentů - Alexander Dultsev je jedním z nich určitě.

V galerii  PROFI DESIGN  Pavel Hušek

X-RAY_1.jpg
X-RAY_2.jpg
X-RAY_3.jpg
X-RAY_4.jpg
X-RAY_5.jpg

Peugeot podrobil svůj stěžejní model 308 faceliftu.  Trochu ubral z otevřené lví tlamy, malinko obrousil nos, který připomínal inspectora Clouseaua a hned je z toho šik auto.

Mimochodem, dnes, když jsem se vracel z Moravy, tak jsem v olomouckém shopping centru viděl nový Peugeot 508.  Stál tam ještě přikrytý plachtou s tím, že odhalen bude na konci února.  Nedalo mi to a podíval jsem se pod onu plachtu a řeknu Vám, že se máme na co těšit !

pro galerii  DESIGN CENTRA  editor

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Automobilka se lvem ve znaku poslala do médií další sadu fotografií své novinky 508 - a k tomu přidala také pár skic.  Takže se na to podíváme.  Všimněte si, prosím, fotografií vozu zezadu.  Není Vám to tvarování kufru nějaké povědomé?

Pro galerii  DESIGN CENTRA  editor

Peugeot-508_01.jpg
Peugeot-508_02.jpg
Peugeot-508_03.jpg
Peugeot-508_1.jpg
Peugeot-508_2.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one