.

Mitsubishi v důchodu?

Mitsubishi.  Automobilka, která dala světu fenomén s názvem Evo, výrobce kvalitních a ... elegantních, nudných, nevýrazných aut?  V současné době automobilka předvádí přemet vzad a upřímně nechápu, proč tak činí. 

Jako příklad jsem si vybral dva stěžejní modely automobilky,  Outlander a Colt.  V době, kdy jsem pracoval jako prodejce vozů Mitsubishi, automobilka procházela hlubokou modelovou krizí.  Starý Outlander, pořád stejné Pajero a pracant L 200.  Jediný úspěšný typ byl Colt, který byl opravdu designově povedený.  Pak přišel zlom, Mitsubishi naskočilo do vlaku a už to jelo.  Moderní, stylový Outlander, parádní Lancer a v poslední době trendy ASX.  Design těchto vozů byl jasně čitelný, ostré linie podtrhovaly sportovní geny modelů.  Dokonce i malý Colt dostal takový výraz.  Auta se prodávala, jak nikdy předtím.

Ale co se s designem děje nyní?  Dost dobře jsem nevěřil svým očím, když jsem viděl první snímky nového Outlanderu.  Po absolutně nudném nástupci Coltu přichází další kus beztvaré hmoty bez výrazných a určujících linií.  Dá se namítnou, že oba modely budou tzv. světové a tam není místo pro nějaké experimenty.  Jenomže nikdo nechce experimenty, stačil by jasně definující design, který by pokračoval v úspěšné cestě.  Jestli byl minulý model Colt populárním vozem pro mladé, dnes bude mít Colt popularitu jen u lidí v důchodovém věku.  Jestliže byl minulý Outlander hitem pro aktivní lidi středního věku s touhou po dobrodružství, bude nový Outlander nudnou nákupní taškou, zásobující základní potřeby svých majitelů.

Znamená to, že Mitsubishi odchází do důchodu?

Pro galerii  KRITICKÉ EMOCE  editor

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
colt_1.jpg
colt_2.jpg
colt_3.jpg
colt_4.jpg
colt_5.jpg
colt_6.jpg
colt_7.jpg
colt_8.jpg
colt_9.jpg
colt_10.jpg
So 23. únor 2013, 01:46:57 CET
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one