.

Konečně !   Konečně je tady smysluplný koncept Lada, který má šanci dotáhnout to do sériové výroby.  Renault zjevně ví, co dělá a koupí Lady chce projekt vést stejným směrem, jako u rumunské Dacie.  A že se mu to povedlo, se můžete přesvědčit nejen na našich silnicích.

Aby nedošlo k trapné blamáži, jako už u několika předešlých konceptů Lada, angažoval Renault designéra velkého jména.  Steve Mattin má za sebou velké úspěchy v automobilkách Mercedes a především Volvo.  A na konceptu Lada je to vidět - elegantní karoserie má švih a dynamiku.  V dnešní době je velkou módou dělat po stranách vozů všelijaké prolisy,  všechny více méně na stejné brdo.  Ovšem prolisy u této Lady jsou opravdu jedinečné a rasantně dotvářejí  celkovou figuru vozu.  Takže nezbývá než věřit, že se u Lady začíná blýskat na lepší časy a koncept XRay je první záblesk.

Někdo by mohl nad automobilkou Lada ohrnovat nos (a že takových je...), ovšem pro mně je to vlastně osobní záležitost.  Jak už jsem několikrát napsal, mé řidičské panictví padlo v automobilu Lada 1500 (Žiguli).  Měl své mouchy, ale ty se rozhodně nevyskytovaly v mechanických částech vozu a jízda v něm byla na tu dobu kvalitní a velmi rychlá.  Možná, že podvědomě podporuji slabší a neoprávněně haněné, ale tahle automobilka si zaslouží ještě jednu šanci.  A že je to velká šance, nám předvedl Renault v Rumunsku.

Pro galerii  DESIGN CENTRA  editor

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
Koncept Lada

Koncept Lada

Lada XRAY

DESIGN CENTRA

LADA X

LADA X

 NO  COMMENT

Stane se, že při ´listování´ po netu narazíte na něco co Vás na první pohled velmi zaujme.   V mém zrakovém vjemu se takto zachytily tyto dva pohledy na možnou podobu ruského fenoménu LADA NIVA.  Posuďte sami - no nebyla by to krasavice s výraznými rysy? 

Autorem této vize je student designu Sergej Pavlovič Chodyrev.

Pro Galerii  PROFI DESIGN  editor

niva_1.jpg
niva_2.jpg

Když jsem si dělal řidičský průkaz, jezdily po našich silnicích Škody 105/120, Dacie 1310, Trabanty, Wartburgy a Žigulíky (Lady).  Když jste na silnici zahlédli Renault 18, byl to svátek.  Rodiče vlastnili tuto Ladu 1500, na zádi ale měla ještě nápis Žiguli v ruském jazyce, takže to byly ty úplně první vozy u nás.  No a na tom autě jsem vyrůstal.  Byl to elegantní a spolehlivý vůz, prostě takový tančík, který vše zdolal a nic jej nezastavilo.  Jako důkaz spolehlivosti předkládám pár fotek z doby, kdy vozu bylo 18 let a spolu s kamarádem jsme s nim vyrazili na trasu Verona-Milano-Janov-Pisa-Florencie-Benátky.  Autíčko celou trasu bravurně zvládlo a tak si na konci cesty před garáží zasloužilo polibek, jako poděkování ... Podotýkám, že rok předtím bylo se mnou, s rodiči a bráchou také v Itálii, tentokrát až v Římě.  Plně naložený, ba až přetížený vůz jel italskou krajinou, jak se říkalo, jako Rus a bez problémů nás dovezl domů.  Nikdy na tohoto Žigulíka nezapomenu - v interiérů spousta věcí nelícovala, vrzalo to tam, ale řazení šlapalo jako po másle, motor jen táhnul a ještě svým vzhledem udělal parádu všude, kde projížděl.  Budíž mu automobilové nebe lehké.

Pro galerii  AUTO HYDE PARK  editor

skenovat0022.jpg
skenovat0023.jpg
skenovat0024.jpg
skenovat0025.jpg
2
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one