.
Tatraplan T600 Sodomka

Tatraplan T600 Sodomka

V galerii Carroserrie Sodomka si můžete přečíst o poněkud trpké historii tohoto přenádherného kabrioletu a shlédnout několik dobových fotografií z jeho výroby či presentace na autosalonu.
Petr Nevřela

Petr Nevřela

A máme tady dalšího diplomanta. Na luxusní diplomovou práci se podívejte do Galerie profesionálů.
Truck design

Truck design

V rubrice Galerie design center ochutnáme trochu silnější kávu, tedy design nákladních a užitkových vozidel.
Josef Oháňka

Josef Oháňka

Náš dvorní karosář a dodavatel skic Josef Oháňka nám do kavárny poslal další sérii svých kreseb s příslibem, že brzy pošle další. Takže se máme na co těšit.
Sodomka design

Sodomka design

Fotografie a materiály z Vysokého Mýta jsme s Pavlem Huškem roztřídili a najdete je podle témat v několika rubrikách. Materiály z akce Sodomkovo Vysoké Mýto jsme vložili do nové rubriky Carosserie Sodomka, kde bych chtěl postupem času doplňovat další dokumenty a fotografie. V další nové rubrice Výstavy jsou vloženy fota z akce Pavel Hušek a Sodomka design. A konečně v galerii Knihy o automobilovém designu najdete dvě velmi zajímavé publikace vztahující se k Josefu Sodomkovi.

Před chvílí jsem obdržel informaci, že máme v kavárně čerstvého inženýra.  Ode dneška je to Ing. Lukáš Chlíbek.  Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že mu přejeme vše nejlepší do dalšího profesního života a budeme rádi, když to dotáhne co nejdál.  Nebylo by špatné mít "svého" člověka v nějakém prestižním design centru ...  Níže vidíte ukázky z jeho diplomové práce a já doufám, že se nám Lukáš pochlubí s celou prací, ať ti co se chystají býti automobilovými designéry vidí, na co se mají připravit.  Pokud se chcete na Lukáše podívat podrobněji, navštivte jeho stránky  www.luc-design.net 

Editor

a10[1].jpg.jpg
a11[1].jpg.jpg
b1[1].jpg.jpg
D10 upr 1.jpg
e upr.jpg
V rubrice Galerie profesionálů se podíváme na vývoj designu nákladního automobilu LIAZ 400 Xena na kterém se se svými návrhy podíleli profesionálové Pavel Hušek a Jiří Španihel. Skici jsou převzaty ze stránky www.liaz.cz a mohu je publikovat s laskavým svolením pana Davida Fejgla.
400spanihel12.jpg
400skicy008.jpg
Sodomkovo Vysoké Mýto

Sodomkovo Vysoké Mýto

Dnes jsem tam byl, zúčastnil se slavnostního zahájení a pak to vše viděl. Slovy se to nedá popsat, ale snad to aspoň trošku vystihne slůvko "fascinující". Fotografické materiály roztřídím a včetně popisu vložím do nové rubriky Výstavy co nejdříve, aby i vy jste se mohli kochat těmi poklady, které vytvořily české ruce.
Chybíte nám, pane Sodomko..

Chybíte nám, pane Sodomko..

V galerii Rozhovory si přečtěte povídání mezi mnou a Pavlem Huškem o geniálním českém karosáři, mistru Sodomkovi.

Drazí příznivci, ctitelé a milovníci nejenom značky Carrosserie Sodomka, ale všichni jež máte rádi „staré zlaté časy“ ,
II. Ročník Sodomkova Vysokého Mýta proběhne ve dnech 7. – 8. června 2008 a jeho téma je Sodomka a vozy Aero.
Tak jako při I. ročníku bude i v roce 2008 rozhodně opět co k vidění i slyšení: vozy s karosériemi Sodomka, sériové Aerovky, četnictvo, armáda, bicyklisté, sličné dámy a zdvořilí gentlemani, swingové bigbendy mezi nimiž zazáří Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, ALE HLAVNĚ LEGENDÁRNÍ AERO 50 DYNAMIK.

Zároveň budou v muzeu Vysokého Mýta probíhat v době od 31.5. do 22.6. 2008 dvě zásadní výstavy. Karoserie Sodomka a vozy Aero a Pavel Hušek a jeho Sodomka design. Podrobnosti najdete na www.muzeum.myto.cz

sodvm2.jpg
V.M._pozvanka.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one