.

V muzeu ve Vysokém Mýtě jsem po shlédnutí výstavy objevil v místnosti, kde se kupují lístky a různé upomínkové předměty, tyto dvě naprosto a neskutečně fantastické knihy.  Upřímně, ty knihy tam byly celkem tři, ale moje hotovost stačila jen na dvě.  A možná jsem si koupil jen dvě, abych měl důvod se tam zase vrátit.

První kniha, Automobily Tatra s karoseriemi Sodomka, je průřezem práce pana Sodomky na karoseriích, postavených na šasi Tatra.  Nekonečné množství dobových snímků, dobových novinových článků, nákresů a technických listů vás zaujmou.  Tato obsáhlá kniha stojí 250,-Kč, ale myslím, že je k dostání jen v muzeu Vysokého Mýta.

Druhá kniha, Automobily Aero s karoseriemi Sodomka, je obsahově zpracovaná stejně jako kniha první, samozřejmě zde s vozy Aero.  Kniha je ovšem podstatně obsáhlejší.  Cena této publikace je 360,-Kč a opět je k dostání v Regionálním muzeu Vysokého Mýta.

Třetí kniha se věnovala autobusovým karoseriím pana Sodomky a hned jak ji budu mít, napíšu o ní všechny podrobnosti.   Editor

Sodomka Tatra.jpg
Sodomka Aero.jpg
Ne 15. červen 2008, 12:37:36 CEST
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one