.
11.jpg
10.jpg
9.jpg
n9s7d.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
titul.jpg
Podle pravověrných alfistů, poslední opravdová Alfa slaví v těchto dnech 30. let od svého představení.  Model byl veřejnosti presentován při 75. výročí založení automobilky.

V období, kdy se již v designu automobilů prosazovaly křivky, šli italové svou cestou a zůstali u hran.  Automobil navrhl šéf Alfa Centro Stile Ermanno Cressoni.  Nepřehlédnutelnou charkteritikou je silně klínovitý profil karosérie, který se vpředu prudce zužuje do obdélníkových světel a naopak ohromně masivní oblast zavazedelníku.   Aby celkovou masu odlehčili, použili černý pruh, táhnoucí se od přední části až k hraně zavazadelníku, kde přešel v malý spoiler.  Za 7 let výroby se vyrobilo cca. 378 000 vozů, které samozřejmě nemohly chybět ve vozovém parku italské policie či karabiníků.

Tento model má styl a duši, je to poslední model před koupí Alfy Fiatem a ojetý jej u nás již neseženete.  Pokud by jste po něm ale přece jen toužili, dovezte si jeden ze slunné Itálie, kde jsou jich pořád desítky a ve velmi dobrém stavu. Některé z nich najdete na www.subito.it

Pro rubriku  
GRATULACE  editor
Pá 15. květen 2015, 16:11:18 CEST
testarossa7
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one