.

PROFI DESIGN  každopádně.  Svérázný design, ne každému oku lahodící, je tato kreace Ferrari od milánské karosárny ZAGATO, jejímž autorem je stejně tak svérázný Ital Ercole Spada ... Pavel Hušek  

zagato´93_01.jpg
zagato´93_02.jpg
zagato´93_03.jpg
zagato´93_04.jpg
zagato´93_05.jpg

Na fóru ruského serveru cardesign.ru  proběhla diskuse na téma designu automobilů Škoda.  V rámci této komunikace, tam diskutující posílali své vize a já jsem pro Vás vybral některé z nich.  Myslím si, že kdyby se některé z návrhů dostaly až do výroby, nebyla by na tom Škoda špatně.  Co Vy na to?

Pro rubriku  PROFI DESIGN  s využitím cardesign.ru editor

01.JPG
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Na kresbách tohoto profesionála jsem vyrůstal.  V době, kdy nebylo mnoho motoristických magazínů, se dal v Praze po známosti sehnat německý Auto motor sport a v něm spousta úžasných kreseb Marka Stehrenbergera.  Vždy byl mým vzorem a Auto motor a sport s jeho kresbami byl posvátným grálem, na který se smělo dívat jen v neděli a ještě v bílých rukavičkách, aby časopis vydržel co nejdéle.  To byla doba ... 

Kresby byly převzaty ze serveru  www.motortrend.com  a auto motor und sport ... editor

112_0407_sketchpad02_z.jpg
370z.jpg
A7.jpg
beetle sw.jpg
beetle.jpg

Rusko se vehementně snaží být na výsluní světové politiky a stát se tak světovou velmocí.  A hlava takové velmoci by měla jezdit v moderní, ruské limuzíně.  Na vozy pro ´hlavouny´ byl a dodnes je v Rusku závod ZIL (Zavod Imeni Lichačeva).  Ovšem vozy, které mají v produkci dnes, jsou velmi zastaralé a esteticky nemotorné.

Proslýchá se, že byl vypsán konkurs na nový automobil pro hlavu státu.  Návrhy se mohou posílat do konce letošního roku, takže pokud by jste to chtěli zkusit...  My se tady dnes podíváme na projekt Slavy Saakyana, který se touto myšlenkou zabývá již 10 let.  Na jeho projektu je vidět úžasná práce s detailem a chuť vytvořit harmonické dílo.  Osobně obdivuji nápad, kdy vozu zcela chybí zadní sklo.  Velmi se tím snižuje bezpečnostní riziko a navíc to vypadá elegantně.

Osobně si myslím, že by se báťuška Dimitrij za takovou limuzínu nemusel stydět ani před strýčkem Barakem

Pro galerii  PROFI DESIGN  editor

01.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Stane se, že při ´listování´ po netu narazíte na něco co Vás na první pohled velmi zaujme.   V mém zrakovém vjemu se takto zachytily tyto dva pohledy na možnou podobu ruského fenoménu LADA NIVA.  Posuďte sami - no nebyla by to krasavice s výraznými rysy? 

Autorem této vize je student designu Sergej Pavlovič Chodyrev.

Pro Galerii  PROFI DESIGN  editor

niva_1.jpg
niva_2.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one