.

Kritické úvahy kolem právě teď na stránkách CDCC kritizovaného Peugeotu ve mně vzbudily vzpomínku na jednu pražskou zakázku v roce 2003.   Detailními úpravami jsem měl ´umocnit´ ochablý estetický výraz Jaguara X type.  Vznikly tak tyto dva porovnávací výkresy, za které jsem dostal 5000,-Korun českých.  Jak se pak záležitost vyvíjela dál mi není známo.

KRITICKÉ EMOCE ... Pavel Hušek  

Jag X restyle_a.jpg
Jag X restyle_b.jpg

Ano, KRITICKÉ EMOCE !!  Jsem totiž novým typem Peugeot 408 mírně řečeno rozladěn.  Čekal jsem nával elegance a emocí.  A co z toho vzniklo?  Lev sice zavřel tlamu, ale když to porovnám s touto novinkou, snad by bylo lepší, kdyby ji jen přivřel.  Boční siluety také bída, žádná extravagance kombinovaná s ladností jako u předešlého modelu 407.  A nakonec zadní část.  Smutek, zmar a beznaděj.  Pro lepší porovnání jsem dal všechny zadní partie předchůdců na jeden obrázek, aby jste si mohli udělat obrázek.  A nakonec se mi zdá, že záď nové 408 je velmi, ale velmi podobná zádi stařičkého modelu 306 Sedan.  Je to samozřejmě jen a jen můj názor a proto očekávám ty Vaše.  A pusťte se do toho pěkně zostra.

Editor

rear_view.jpg
306_408.jpg

Už tři roky se mluví či spíše šeptá o Super BMW M10, které má být pokračováním někdejší M1.  Jenže v M1 byl motor uprostřed, kdežto M10 má podélně uložený 12V motor vpředu s náhonem kol vzadu.   Tedy klasický BMW !!   Jeho myšlenkový tvarový vývoj byl často podivný, ale během doby se uklidnil na ušlechtilém tvarosloví BMW.

KRITICKÉ EMOCE ... Pavel Hušek

01_M10.jpg
02_M10.jpg
03_M10.jpg
04_M10.jpg
05_M10.jpg

Když vyslovíme slovo VIPER, hned nám naskočí obraz amerického, chlapácky svalnatého dvoumístného sporťáku.  Český překlad ZMIJE nám sotva připomene automobil - zůstaňme tedy u názvu VIPER. 

ALE ... tomuto svalovci od Dodge koncernu Chrysler zřejmě předcházela jiná, spíše femininní studie, ne nepodobná GM Corvette 1973 a dále.  Jsou to zajímavé snímky, ale nevím, jak a kde jsem k nim přišel.  Nemohu najít ani vysvětlující text. 

KRITICKÉ EMOCE ... Pavel Hušek     

VIPER (01).jpg
VIPER (02).jpg
VIPER (03).jpg
VIPER (04).jpg
VIPER (05).jpg

Vážení návštěvnící stránek CDCC,

někdo mi poslal tyto dva několik let staré snímky z Lipska a ptá se, jestli mohu blíže určit autorského designera nebo modelárnu, kde tato díla vznikla.

Protože NEVÍM, ptám se touto cestou, jestli to víte Vy a jestli máte více snímků.  Oba modely mají řadu zajímavých prvků a stálo by zato vědět, kdo je původcem těchto působivých výtvorů.

S díky  Pavel Hušek

Je leden 2010.  Mohu Vám sdělit, že přišlo několik správných odpovědí, za které jejich odesilatelům děkuji.  V dohledné době zde, v galerii  KRITICKÉ EMOCE  obrazem doplním.   PH

projekt X1.jpg
projekt X2.jpg

V galerii  KRITICKÉ EMOCE si dělám otazník nad tvaroslovím americké legendy CORVETTE ... Pavel

01_StingRay.jpg
02_StingRay.jpg
03_StingRay.jpg
04_StingRay.jpg
05_StingRay.jpg

Život je plný paradoxů. 
V březnu 2008 si vyrazil Pavel se svou manželkou Maruškou
do Ženevy na autosalon - a následně pak do slunných Alp. 
Nikdo z nich netušil, že to je naposledy.  
Cestu absolvovali s vozem, který se Pavlovi vůbec nelíbil.  
A jak to nakonec dopadlo?
 

V galerie  KRITICKÉ EMOCE  
editor     

01_BMW1.jpg
02_BMW1.jpg
03_BMW1.jpg
04_BMW1.jpg
05_BMW1.jpg
Kočka v SUV

Kočka v SUV

Při cestě z Prahy do Hradce  jsem na dálnici dojel svižně jedoucí vínový Chevrolet Equinox.  A za volantem?  Elegantní, malá, postarší dáma s více než 6 křížky.  Co to znamená?  Že každý je tak starý, jak se cítí a touha po výstřednosti nezná pohlaví ani věk.  Ten obdivný úsměv, který u mne ta dáma vyvolala, mi zůstal po celý zbytek cesty.  Editor

Zadeček

Zadeček

Cestou z práce jsem ji dlouze sledoval.  Jela přede mnou.  Měla nádherné tmavě hnědé šaty, štíhlá ramena, na zádech vytetované přimhouřené oči s rudými zorničkami ďábla.  Pravda, zadek měla poněkud širší a větší, ale tím že byla přikrčená, splynulo vše v jeden harmonický celek.  Toužím po ni.  Jmenuje se Alfa 159 SW.

Editor

Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one