.
SEMINÁŘ 5

SEMINÁŘ 5

´Ono se řekne SEMENEC, ale zobej ho z flašky´! ... To už se s pojmem SEMINÁŘ 5 dá podniknout víc, i když ještě jednou zpátky ke Capri a jeho detailům ... v galerii  SEMINÁŘE

Jak se v obrázku 03 nadšeně vyjadřuje kamarádka Klára, tato už několikátá varianta Mustanga je nádherné moderní dílo, mající své kořeny v původním Mustangu šedesátých let.  Když nový Mustang vyšel, měl na sobě některé detaily až neotesané.  Také se mi nelíbilo malé okénku ve sloupku C, které zde zcela zmizelo a dalo prostor krásně ztvárněnému ventilačnímu otvoru.  Na voze i v něm je mnoho silných a hodnotně zpracovaných detailů.  Verze GT Concept je ztvárněna tak, aby si ji člověk oblíbil.  "Jsem také nadšen, KLáro"! 

V galerii  DESIGN CENTRA  Pavel Hušek

01_mustang gt.jpg
02_mustang gt.jpg
03_mustang gt.jpg
04_mustang gt.jpg
05_mustang gt.jpg
MUSTANG GT

MUSTANG GT

Je prostě úžasné !.. toto vydání Mustanga GT Concept z roku 2003 a vystaveného na MotorShow v Detroitu v lednu 2004.  Několik snímků máme v galerii  DESIGN CENTRA

Capri II

Capri II

V prosinci minulého roku 2009 jsem editorovi slíbil doplnit sadu snímků  40 let výročí CAPRI  třemi fotkami mého prvního šestiválce - Capri II.  Teprve až letos v červnu jsem našel několik fotek z doby pohnutého prodeje ´Alfínky´1300 Spider Pininfarina ( žena ´Alfínku´ oplakala ) a koupi nového bytelnějšího automobilu - Capri II S.  

Fotky přikládám k loňské sadě v rubrice  GRATULACE ... Pavel Hušek

Někdy na jaře nebo v létě 2009 - ke 40.výročí Forda Capri, kterému gratulujeme - jsem požádal Pavla o sadu snímků z jeho osobních zkušeností s vývojem Capri.  Pavel sice nebyl u zrodu Capri I, nýbrž u jeho restylingu, který málem přišel do výroby.  Ale nepřišel !  Byl nahrazen vývojem Capri II, u kterého byl Pavel už naplno.  Dal mi slib, že dodá ještě 3 fotky reálného Capri II, který byl jeho prvním šestiválcem.  

V galerii  GRATULACE  se podívejme na jeho Capri-story, kterou mi poslal ještě před koncem roku 2009.    Editor

Konečně !  Přidávám tři slíbené fotky Capri II ... Pavel                                                                                          

01_Capri.jpg
02_Capri.jpg
03_Capri.jpg
04_Capri.jpg
05_Capri.jpg
06_Capri.jpg
07_Capri.jpg
08_Capri.jpg
09_Capri.jpg
10_Capri.jpg
11_new Capri.jpg
12_new Capri.jpg
13_new Capri.jpg
14_new Capri.jpg
15_new Capri.jpg
16_new Capri.jpg
17_new Capri.jpg
18_new Capri.jpg
19_new Capri.jpg
20_new Capri.jpg

Ford zcela v tichosti a bez fanfár představil svůj nový C Max jakoby o nic nešlo.  Svůj názor bych shrnul do jediné věty:  poslední Ford, který mě naprosto uchvátil, šokoval a okouzlil, byl na tu dobu ufoidní typ Sierra.  Zdá se, že už to u Fordu ´překinetizovali´.  Ale skici zveřejnili a tak se na ně v rubrice DESIGN CENTRA podívejte.

Editor

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Manželé Huškovi měli možnost strávit nějaký čas s vozem Ford Focus ST - a pro CDCC udělali tuto sadu fotografií pořízených ve stylovém prostředí.  Zde již není třeba více slov - stačí si prohlédnout snímky v galerii KRITICKÉ EMOCE.

Editor

01_hradTocnik07.jpg
02_hradTocnik07.jpg
03_hradTocnik07.jpg
04_hradTocnik07.jpg
05_hradTocnik07.jpg
06_hradTocnik07.jpg
07_hradTocnik07.jpg
08_hradTocnik07.jpg
09_hradTocnik07.jpg
10_hradTocnik07.jpg
11_hradTocnik07.jpg
12_hradTocnik07.jpg
13_hradTocnik07.jpg
14_hradTocnik07.jpg
15_hradTocnik07.jpg
16_hradTocnik07.jpg
Nabízím zde k shlédnutí několik vzácných skic z vývoje Mustangu MY 2010. Zvlášť zajímavé jsou skici 1 a 2, o kterých koluje takový ten dojemný příběh, jak si designeři v kavárně začali na kousek ubrousku skicovat budoucí podobu nového Mustangu...
mustang01.jpg
mustang02.jpg
mustang03.jpg
mustang04.jpg

FORD CAPRI REMINISCENCE a RETRODESIGN

Mluví-li se o znovuzrození Capri v retroslylu, pak jednadvacetiletý Ioan Lucian Cosma zasluhuje jistě pozornosti (nevím už odkud a jak jsem k jeho RENDRŮM přišel).

Při té příležitosti nemohu nevzpomenout mé Capri z designérské doby u Fordů v Kolíně nad Rýnem.  Jeho černé doladění a zelené pruhy jsem si vytvořil pro svou radost, včetně kreseb pro lakýrníka.

Bývávalo … ale určitě bych dnes nepohrdl takovým RetroCapri, jak ho navrhl Ioan Lucian Cosma.

V galerii  KRITICKÉ EMOCE  Pavel Hušek

PS:  Uvážím-li, že jsem cestoval (následně emigroval) v roce 1967 pouze s příručními cestovními zavazadly, sám tomu dnes těžko věřím.

Kluci, chlapci, pánové, vy už emigrovat nemusíte, rozjeďte se za svými cíli …

Vy už nemusíte toužebně vzdychat „kdybych mohl, tak bych ..!“

01_ph_cdcc.jpg
02_Cosma_Ioan_Lucian.jpg
03_Cosma_Ioan_Lucian.jpg
04_Cosma_Ioan_Lucian.jpg
05_Cosma_Ioan_Lucian.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one