.
Villa d´Este 2011

Villa d´Este 2011

Sejdeme se tento týden na přehlídce elegance v severní Itálii ?

Nebo u nás v rubrice  BLESKOVÉ NOVINKY

Studenti designeři !         Máte blízský vztah k italskému designu značek FERRARI a MASERATI ?    Už nemusíte (ale můžete) jezdit na mezinárodní autosalony nebo přímo do Itálie.   V Praze 6 Dejvicích na konečné stanici Metra´A´je možné analyticky prohlížet nádherné výtvory ítalského uměni, tedy italské kultury.  Také tiskový-literární koutek (obr.11) je součástí salonu Scuderia Praha.  

Vyplatí se mi pozorně a vnímavě si prohlédnout třeba jen jednoho takového dravce, abych vycítil jeho tvarový růst a záměr od prvopočáteční skici přes sochařskou-modelářskou prostorovost až sem, do výstavního prodejního salonu Scuderia Praha.  Jsou to solitérní symfonické básně - je to nádherná italská hudba ... tedy aspoň pro mne.

Před několika dny jsem měl sraz s kolegou designerem právě na rohu Ferrari a tak jsem si mohl udělt několik fotek skrze skleněnou stěnu.  Při vkládání na stránky CDCC jsem přidal několik snímků z počátků Scuderie. 

V galerii  SEMINÁŘE  Pavel Hušek

Dejvice_01.jpg
Dejvice_02.jpg
Dejvice_03.jpg
Dejvice_04.jpg
Dejvice_05.jpg
SEMINÁŘ 19

SEMINÁŘ 19

Pro movité životní postoj, pro designery studijní pastva pro oči ... 

u nás v galerii  SEMINÁŘE

 

Po editorově překvapivém objevení Ferrari FF, tedy jakési kombi-verze, jsem podrobil vyhledavač Google značnému výkonu.  Rezultát není příliš velký, protože všechny webové redakce mají prozatím k dispozici pouze uvolněné snímky pro ženevskou premiéru FF.  Češi ale ´zašpionovali´ a přinesli další dvě fotky, které jsem si od editora převzal.

Chci podotknout, že typ karoserie  SPORTKOMBI  byl vždy mojí krevní skupinou.  Mám ve svém archivu řadu návrhů toho druhu - Audi, Corvette, Ford, Scimitar, Volvo, VW a jiné volné studie.  Nenarodil jsem se se zlatou lžičkou v ústech a vždy jsem vozil osobní věci, jako kartáček na zuby, ssebou.  Přitom jsem miloval ´sporťáky´ stejně jako většinou Vy všichni. A navíc tvar kombi je aerodynamicky vhodnější, než byla - vlastně nebyla - Tatra 87.

V rubrice  AUTO HYDE PARK  Pavel Hušek

01_FF.jpg
02_FF.jpg
03_FF.jpg
04_FF.jpg
05_FF.jpg
barvy pro FF

barvy pro FF

Ferrari nabízí - nebo se podbízí ? - barevnou škálu a luxusní interiér pro nové kombi-FF

AUTO HYDE PARK

Ano, rubrika  AUTO HYDE PARK  se mi pro tuto kreaci zdá nejvhodnější.  Tolik emocí, které provázejí tento model, tolik píle - a přesto je výsledek neferrari.  Malá kola a těžká zadní část karoserie svědčí o tom, že tvořivý a zapálený umělec ještě nevstřebal proporce supersportů. 

Pavel Hušek

FF600 design_01.jpg
FF600 design_02.jpg
FF600 design_03.jpg
FF600 design_04.jpg
FF600 design_05.jpg

PROFI DESIGN  každopádně.  Svérázný design, ne každému oku lahodící, je tato kreace Ferrari od milánské karosárny ZAGATO, jejímž autorem je stejně tak svérázný Ital Ercole Spada ... Pavel Hušek  

zagato´93_01.jpg
zagato´93_02.jpg
zagato´93_03.jpg
zagato´93_04.jpg
zagato´93_05.jpg
zagato ferrari

zagato ferrari

Milánský ZAGATO se vždy postaral o svérázný výraz automobilů. 

Galerie  PROFI DESIGN  vzpomíná rok 1993

Nedávno jsem zjistil, že mě začíná neutěšeně zavalovat vše, co si schovávám jako důležitou a zajímavou věc.  Proto jsem se to jal protřídit.  A právě tam jsem narazil na francouzský magazín AUTOMOBILES CLASSIQUES.  V tomto čísle vyšla historie automobilky Ferrari - a to ne jen tak ledajaká, nýbrž perfektně skicovaná s krátkými popiskami.  Protože by byla velká škoda se s Vámi o to nepodělit, předkládám ji zde ke zhlédnutí.  Autorem kreseb je Alain Bouldouyre a snad ne jen já budu fascinován radostnou lehkostí jeho tahů.

Pro galerii  AUTO A UMĚNÍ  editor

f1.jpg
f2.jpg
f3.jpg
f4.jpg
f5.jpg
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one