.

HVĚZDA PADÁ VZHŮRU ... ano, Chrysler už má zase svoji pěticípou hvězdu v pentagonu.

V galerii  DESIGN CENTRA  ... Pavel Hušek

01_cabrio Ch-L.jpg
02_cabrio Ch-L.jpg
03_cabrio Ch-L.jpg
04_cabrio Ch-L.jpg
05_cabrio Ch-L.jpg

Galerie  KRITICKÉ EMOCE  bude dnes mít VIP-hosty z televize Prima:

Připadám si unaveně stařecky oproti těmto známým agilním ´mladíkům´ z českého Top Gear ....... z príííma (ne bez výhrad) sobotního pořadu Autosalon, který vidí a slyší možná miliony diváků.   

Žil jsem dost dlouho v tvůrčím prostředí několika automobilek jako kmenový zaměstnanec-designer, ale také mnoho let jako ´nájemný freelancer´, spolupracující s několika designerskýmí centry řady evropských zemí, abych vycítil, viděl i slyšet lidsko-firemní vztahy mezi sebou.  Vím také, že se tvořiví pracovníci u Chryslerů teď cítí volněji než tomu bývalo pod patronací Mercedesu a vím, že mají skvělé designery.  V USA jsem byl jenom dvakrát, ale stačilo mi to k pochopení zcela jiného vjemu života, i toho tvůrčího automobilového.  Americké vlastenectví se odráží i v designu dopravních prostředků.  Poznal jsem se osobně se skvělým americkým designerským futuristou jménem Syd Mead (na Google kliknout jeho jméno), abych se dotkl oblasti dalekosahajících vidin jednoho z amerických velikánů - vizionářů a tvůrců ušlechtilosti a krásy lidských produktů. 

Jsou to fakt  KRITICKÉ EMOCE, které mne zvedly ze židle, když jsem slyšel z TV Prima odsouzení nové ´třístovky´ (že by snad finanční podpora populárnímu pořadu Autosalon od Mercedesa?  Nedivil bych se, v ´českém království´ se dějí lecjaké nepravosti !)  

Mám zcela opačný názor:  Výtvarným designerům u Chryslera se podařilo pouhými tvarovými lokálními zásahy zušlechtit hrubozrného rozkročeného ´dřevorubeckého drsňáka´ na elegantního chlapáka 300 C.  Vznikla tak maskulinní pohledná užitková limuzína - chcete-li sedan - za podstatně méně peněz než podobný Mercedes.  Charakteristické masivní přikrčené rysy zůstaly zachovány.   

http://prima.stream.cz/autosalon/552104-autosalon-2011-4

Věnujme trochu pozornosti snímkům vozu Chrysler 300 C ... čím více se na novou třístovku dívám, tím více se mi líbí, včetně čelní masky ... Pavel Hušek     

 

300 C_01.jpg
300 C_02.jpg
300 C_03.jpg
300 C_04.jpg
300 C_05.jpg
líbí-nelíbí

líbí-nelíbí

Doporučujeme galerii  KRITICKÉ EMOCE

VIPER - úžasně osobité maskulinní auto, které se ale - podle mého vkusu - ve druhém vydání začalo přibližovat vzhledu jiných vozidel.  Některé silně charakteristické detaily nebo linie zmizely zcela a byly nahrazeny spíše všeobecnýmí nebo často užívanýmí prvky.  Také mnou nakreslený evropský VIPER jej zcela jiný než americký svalovec, je prostě evropský.

Z první generace VIPER však Holywood vygeneroval filmovou variantu, která se jakoby biologicky umí změnit z verze VIPER na pancéřově odolnou verzi DEFENDER, zasahující spravedlivě proti zločincům a darebákům obzvláště tam, kde policie selhává.

Protože jsou v sadě snímků záběry pro kritiku, ukládám celou sérii VIPER-DEFENDER do galerie  KRITICKÉ EMOCE ... Pavel Hušek   

01_viper.jpg
02_viper.jpg
03_viper.jpg
04_viper.jpg
05_viper.jpg
OBRÁNCE SLABÝCH

OBRÁNCE SLABÝCH

OBRÁNCE je anglicky DEFENDER ... a o něm je řeč v galerii  KRITICKE EMOCE

Obrovské americké koráby často s vysokou spotřebou benzinu budou už od roku 2012 doplněny profesionálními elektro-mini-automobily.  Také z hlediska tvarového designu je to atraktivní volba.  V galerii ELEKTRO-AUTA chceme aliančnímu počinu Chrysler-Fiat poblahopřát. 

Pavel Hušek

01_chrysler-fiat.JPG
02_chrysler-fiat.jpg
03_chrysler-fiat.jpg
04_chrysler-fiat.jpg
05_chrysler-fiat.jpg

Rubrika ELEKTRO-AUTA je opět o něco bohatší ... Pavel Hušek

01_ZEO.jpg
02_ZEO.jpg
03_ZEO.jpg
04_ZEO.jpg
05_ZEO.jpg
ZEO

ZEO

Inovativní celoelektrická atraktivní čtyřmístná kreace Chrysler Dodge 2008 v rubrice         ELEKTRO-AUTA

Když vyslovíme slovo VIPER, hned nám naskočí obraz amerického, chlapácky svalnatého dvoumístného sporťáku.  Český překlad ZMIJE nám sotva připomene automobil - zůstaňme tedy u názvu VIPER. 

ALE ... tomuto svalovci od Dodge koncernu Chrysler zřejmě předcházela jiná, spíše femininní studie, ne nepodobná GM Corvette 1973 a dále.  Jsou to zajímavé snímky, ale nevím, jak a kde jsem k nim přišel.  Nemohu najít ani vysvětlující text. 

KRITICKÉ EMOCE ... Pavel Hušek     

VIPER (01).jpg
VIPER (02).jpg
VIPER (03).jpg
VIPER (04).jpg
VIPER (05).jpg
2
Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one