.
V minulém příspěvku Pavel psal, že je až dojemné s jakou láskou se vyjadřuji o Alfách.To proto, že jsem nejen italofil ale také alfafil (nevím zda je to gramaticky správné). Vždy jsem byl do Alfy zblázněný a nikdy na tuto značku nedám dopustit!
AR Giulieta Sprint.JPG
AR Giulietta Sprint Speciale.JPG
AR Giulia 1600 S.JPG
AR Spider 1600 Duetto.JPG
AR 1300Juniior Coupé.JPG
Jednou z perel mé skromné sbírky autíček je tento elegantní závodní vůz AR Tipo 33 Stradale. Je od společnosti M4 ve velikosti 1:43 a stojí okolo 450,- Kč. Abych byl trochu tvůrčí, zamíchal jsem mezi mnou nafocené fotky mého modelu, fota skutečného. A nakonec porovnání historie se souřasností, AR Brera ve velikosti 1:43 od společnosti Cararama v ceně asi 130,- Kč
67ar_tipo33_stradale_1.jpg
STA47628.JPG
67ar_tipo33_stradale_2.jpg
STA47618.JPG
67ar_tipo33_stradale_3.jpg
Vodou rozmyvatelné pastelky

Vodou rozmyvatelné pastelky

Tak jsem se jal vyzkoušet vodou rozmyvatelné pastelky, jak mě k tomu inspiroval Maxim Šersněv.  Prvním předpokladem je mít  správný papír.  Použil jsem ´Pop Aquarell watercolour´ od firmy Koh-i-nor, jehož stránky jsou lehce slepeny k sobě - papír se při roztírání vodou nekroutí.  Alfu jsem skicnul černou tužkou a pak použil velmi dobré české pastelky ´Mondeluz´ taktéž značky Kooh-i-noor.  Auto jsem vybarvil a poté barvy rozetřel vodou - výsledek vidíte zde, v rubrice VLASTNÍ GALERIE.  Skica je na stránce velikosti A4 a ještě je poměrně malá, takže ty přechody mezi barvami, resp. gradace barev není výrazná.  Doporučuji zvolit formát A3, aby byl výsledek působivější.  Nakonec jsem to naskenoval a doplnil odrazy a hrany v bílé barvě pomocí tabletu.  A bylo hotovo.

Editor

Stránku provozují Ing. Vlastimil Habarta cdcc@email.cz a designer Pavel Hušek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one